„Czy potrafimy leczyć chorobę Alzheimera?” Prof. dr hab. med. Tomasz Gabryelewicz 

Szanowni Państwo,

W ramach cyklu wykładów organizowanych przez oddział krakowski Polskiego Towarzystwa Farmakologicznego serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie!

Wykład: „Czy potrafimy leczyć chorobę Alzheimera?” wygłosi Prof. dr hab. med. Tomasz Gabryelewicz z Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego PAN w Warszawie.

Wykład odbędzie się 23 marca 2023 r. o godzinie 14.00 on-line.

Link do spotkania: KLIKNIJ TU

Numer spotkania: 2373 572 1228
Hasło: e5X342mfZNF (35934263 z telefonu)

Prof. dr hab. med. Tomasz Gabryelewicz jest specjalistą psychiatrą z Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego PAN w Warszawie. Jest kierownikiem Pracowni Chorób Otępiennych w IMDiK i Oddziału Alzheimerowskiego Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA w Warszawie. Jego główne zainteresowania naukowe to: choroby zwyrodnieniowe ośrodkowego układu nerwowego przebiegające z otępieniem, w tym choroba Alzheimera. Jest autorem i współautorem ponad stu pięćdziesięciu prac naukowych. Od roku 1992 r. jest współtwórcą i pierwszym przewodniczącym Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera, członkiem zarządu federacji organizacji alzheimerowskich – Alzheimer Europe, przewodniczącym Sekcji Choroby Alzheimera Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Psychogeriatrycznego. Jeden z założycieli i obecny prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Alzheimerowskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Zarząd PTF o/Krakowski

Dr hab. B. Szewczyk, dr hab. K. Kuter-Nowak, dr hab. Tadeusz Librowski, dr M. Püsküllüoğlu, dr W. Kuban

🤞 Zapisz się na PTF newsletter

Zapisując się, zgadzasz się na otrzymywanie wiadomości z PTF i akceptujesz naszą Politykę prywatności. W każdym momencie możesz wypisać się z subskrypcji.