XXIX Szkoła Zimowa w Krakowie

 

Szanowni Państwo,

 Organizatorzy Szkoły Zimowej Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie uprzejmie zawiadamiają, że w dniach 7-10 lutego 2012 r. w Ośrodku Konferencyjnym hotelu „WILGA" w Krakowie odbędzie się XXIX Szkoła Zimowa pt.: „ GLEJ'.

 

Wybrany temat wydaje się być bardzo ważny, ponieważ eksperymentalne i kliniczne badania ostatnich lat podkreślają niezwykle istotną rolę interakcji pomiędzy neuronami i komórkami glejowymi. Aktywacja komórek glejowych jest obserwowana w wielu chorobach ...

 neurodegeneracyjnych i psychicznych oraz, jak wynika z obserwacji klinicznych, może przyczyniać się do osłabiania skuteczności leków. Na konferencji - Szkole Zimowej dokonany zostanie przegląd osiągnięć naukowych z tego zakresu wypracowanych w ostatnich latach przez nauki biologiczne, biochemiczne i molekularne oraz przez badania kliniczne.

Najistotniejszym celem tej konferencji jest integracja środowisk oraz umożliwienie dyskusji pomiędzy specjalistami z różnych dziedzin nauki (biologów, biochemików, farmakologów czy psychologów) oraz klinicystów, mogących wspólnie podejmować wyzwania jakie stoją przed współczesną farmakologią wielu chorób związanych z aktywacją gleju. Szkoła ma na celu zaznajomienie szerokiego grona odbiorców, specjalistów z różnych dziedzin neurobiologii i neurofarmakologii, z różnymi aspektami i konsekwencjami aktywacji gleju.

Program szkoły składać się będzie z trzech grup wykładów. W pierwszej referowane będą zagadnienia dotyczące różnicowania komórek prekursorowych, gliogenezy, morfologii komórek glejowych oraz znaczenia gleju w procesach fizjologicznych i patologicznych w ośrodkowym układzie nerwowym. Podjęte będą również zagadnienia związane z zastosowaniem myszy transgenicznych do badań roli gleju w ośrodkowym układzie nerwowym. Kolejnym ważnym zagadnieniem będzie rola gleju w chorobach neurodegeneracyjnych, psychicznych, w niedotlenieniu oraz bólu chronicznym. Trzecia część dotyczyć będzie glejaków, w tym nowotworów gleju gwiaździstego, skąpowypustkowego i wyściółkowego.

W ramach Szkoły planowane jest wygłoszenie 17 wykładów, po których przewidywana jest dyskusja. Podobnie jak w latach poprzednich materiały tej Szkoły zostaną opublikowane w formie skryptu. Ze względu na ograniczenia lokalowe, możemy zapewnić odpowiednie warunki jedynie dla ok. 120 uczestników. Prosimy więc wszystkich zainteresowanych o możliwie szybkie przysłanie imiennych zgłoszeń. Ramowy program Szkoły oraz formularz zgłoszeniowy są umieszczone na stronie internetowej Instytutu Farmakologii PAN: www.if-pan.krakow.pl

Osoby pragnące uczestniczyć w zajęciach proszone są o wypełnienie do dnia 30 grudnia 2011 r. zgłoszenia umieszczonego na stronie Instytutu Farmakologii PAN. Zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną, a ewentualne pytania proszę kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.»pl.

Oplata rejestracyjna:

  • Dla osób z Krakowa oraz korzystających z noclegu w Ośrodku Konferencyjnym w hotelu „WILGA" wynosi: 350. 00 zł;
  • Dla osób korzystających z noclegu we własnym zakresie wynosi: 400, 00 zł;
  • Opłata jednodniowa " wynosi: 100, 00 zł;

Oplata rejestracyjna obejmuje:

  • uczestnictwo w wykładach poczęstunek w przerwach
  • skrypt z materiałami Szkoły w momencie ukazania się drukiem

Po ustaleniu listy uczestników osoby zakwalifikowane otrzymają zawiadomienie z numerem kont, na które należy wpłacić do dnia 20 stycznia 2012 r. opłatę rejestracyjna oraz hotelową.

Z wyrazami szacunku

                                 

    prof. dr hab. Krzysztof Wędzony Dyrektor IF PAN w Krakowie              Dr hab. Joanna Mika Kierownik XXIX Szkoły IF PAN

 

Tel. 12 6623 240; Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

{attachments}http://www.if-pan.krakow.pl/ifpan_ww/tl_files/instytut/info/szkola12.html

Instytut Farmakologii Pan w Krakowie zapraszan na XXIX Szkołę Zimową pt. "GLEJ", która odbędzie się 7-10 lutego w Krakowie

 

  • Utworzono .

Cel

Polskie Towarzystwo Farmakologiczne jest stowarzyszeniem naukowym działającym od 1965 roku. Statutowym celem Towarzystwa jest organizowanie i popieranie wszelkich czynności zmierzających do rozwoju badań i prac naukowych w zakresie farmakologii doświadczalnej i klinicznej oraz toksykologii, zrzeszenie osób pracujących w tych dziedzinach i upowszechnienie osiągnięć naukowych odpowiednich gałęzi nauki, reprezentowanie polskiej farmakologii i toksykologii w kraju i zagranicą.

Copyright © 2016 Polskie Towarzystwo Farmakologiczne. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: Asearch.pl